FAQ

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi maseczkami! Poniżej znajdziesz listę najczęśniej pojawiających się pytań i odpowiedzi na nie.

Zamówienia

Gdzie kupić maseczki?


Maseczki Pandemask możesz kupić na naszej stronie internetowej www.pandemask.pl. Jeżeli interesuje Cię zamówienie hurtowe, zapraszamy do kontaktu mailowego kontakt@luzbluz.pl
Dostawa


Zamówienia wysyłamy na wskazany adres kurierem DPD. W Polsce koszt dostawy to 17 złotych. Niestety, nie ma możliwości odbioru osobistego. Jeżeli interesuje Cię zamówienie poza granicę Polski - skontaktuj się z nami.
Czas dostawy


Wysyłamy do 2 dni roboczych od momentu zaksięgowania zapłaty. Średni czas dostawy przez DPD to również 2 dni robocze.
Paragony i faktury


Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem, nie mamy obowiązku wystawiania paragonów, gdyż całą naszą sprzedaż prowadzimy przez internet. Jeżeli chcesz otrzymać faktruę, wpisz dane rozliczeniowe w polu "Dane do faktury lub notatka", które znajdziesz w zakładce "koszyk" podczas składania zamówienia.
Zwroty


W związku z sytuacją panującą obecnie na całym świecie, w trosce o bezpieczeństwo naszych klientów, nasze maseczki są przesyłane w zapieczętowanym opakowaniu. W przypadku otwarcia opakowania, ze względu na ochronę zdrowia, nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy (tj. zwrotu towaru), zgodnie z art. 38 pkt. 5 ustawy o prawach konsumenta.

Użytkowanie

Jak obchodzić się z maseczką i filtrem?


Po otrzymaniu maseczki należy ją uprawć w 65 stopniach Celcjusza. Następnie powinno się ją uprasować przez ściereczkę żelazkiem. Po każdorazowym użyciu proces należy powtórzyć. Maskę po użyciu należy ostrożnie zdjąć trzymając za zauszyniki i włożyć do załączonego woreczka strunowego, w którym należy ją trzymać aż do uprania. Zalecamy posiadanie kilku maseczek, aby można było ich używać naprzemiennie. Filtr po użyciu maseczki należy odłożyć w suche, czyste miejsce i zostawić na min. 24h. Nie należy go prać w gorącej wodzie czy prasować, ponieważ po prostu się popsuje.
Czy filtr chroni przed koronawirusem?


Aktualnie nie ma szeroko dostępnych filtrów, które w 100% chronią przed koronawirusem. Filtr, którego używamy należy do grupy filtrów dokładnych, jego klasa filtracji to F9. Jest to najwyższa klasa w klasyfikacji filtrów zgodnie z normą PN EN 779:2012. Jego średnia skuteczność to 95% dla cząsteczek 0.4 μm, wielkość koronawirusa wynosi 0,06 μm do 0,14 μm.
Noszę maskę, czy chroni mnie ona przed koronawirusem?


Żadna maska nie chroni w 100% przed koronawirusem. Noszenie maski w dużym stopniu eliminuje możliwość rozprzestrzeniania się wirusa drogą kropelkową, jak również dotykania twarzy brudnymi rękami Wyznajemy zasadę “Moja maska chroni Ciebie, Twoja maska chroni mnie.” Równie ważne, co sama maska, jest jej właściwe zakładanie, używanie oraz zdejmowanie. Przed założeniem maski należy oczyścić ręce preparatem zawierającym alkohol lub umyć wodą i mydłem. Gumki zaczepić za uszami. Maska powinna zakrywać usta, nos i podbródek. Należy unikać dotykania maski podczas jej używania. Jeśli jednak do tego dojdzie, trzeba oczyścić ręce preparatem alkoholowym lub wodą i mydłem. Maskę należy zdejmować chwytając za część tylną, bez dotykania potencjalnie zakażonej części przedniej i przełożyć do dołączonego woreczka strunowego. Po wykonaniu tej czynności należy oczyścić ręce preparatem alkoholowym lub umyć wodą i mydłem.

O maseczkach

Produkcja


Nasze maseczki szyjemy w polskiej szwalni, w której od lat produkujemy bluzy. Używamy polskich materiałów!
Wzory masek


Z czasem będziemy wprowadzać nowe wzory materiałów! Jeżeli masz jakieś propozycje, pisz do nas!
Rozmiary masek


Wymiary maseczki to: Pasuje ona do każdej twarzy nastolatka i dorosłego. Aktualnie pracujemy nad rozmiarem dziecięcym.

0